X
wróć do listy wydarzeń

Warsztaty Kulinarne

18.04.2017

Z okazji Weekendu Fit&Eco w King Cross Marcelin zaplanowaliśmy szereg atrakcji, w tym - warsztaty kulinarne (22 kwietnia, sobota). 

Dieta jest jednym z najcięższych do wprowadzenia elementów zdrowego trybu życia. Czytanie etykiet, staranne liczeni e kalorii i przygotowywanie oraz planowanie posiłków. Kto ma na to czas? Postanowiliśmy wyjść temu naprzeciw i przygotować dla Was warsztaty kulinarne, podczas których zaprezentujemy proste pomysły do szybkiego wprowadzenia: Warsztaty Kiszenia, Słodycze z Siostrami Bukowskimi oraz pomysły na śniadania od Body Chief!

 

12:00 - 14:00 - Warsztaty Kiszenia

Co kisić? Jak kisić i dlaczego? Jak naturalna fermentacja służy naszemu zdrowiu?
Dowiesz się na WARSZTATACH KISZENIA!

W King Cross Marcelin podczas WARSZTATÓW KISZENIA, poznasz tajniki fermentacji. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą poszerzyć gamę kiszonych specjałów w swoim domu. Tradycyjna kiszona kapusta i ogórki są smaczne ale… my pójdziemy o wiele dalej! Poddamy naturalnej fermentacji kolorowe warzywa i owoce, które zachwycą po ukiszeniu wyglądem i smakiem.

Warsztaty poprowadzi Ludka Kurowska - zakochana w roślinach jadalnych, pasjami przygotowuje kiszonki i zakwasy. Odsłoni nam rąbek tajemnicy fermentacji i poszerzy kiszonkowe horyzonty :)

Rozpoczniemy krótkim wprowadzeniem na temat procesu fermentacji mlekowej, naturalnej metody konserwacji żywności. Ludka podzieli się z nami swoimi doświadczeniami, opowie o tym co, jak i dlaczego warto kisić, aby cieszyć się probiotyczną, zdrową, różnorodną żywnością w swoim domu.

Podczas warsztatów dowiemy się, jak - wykorzystując naturalną fermentację - przygotować, chleb z kaszy gryczanej, twarożki z nasion, pestek i orzechów. Poznany sposoby i przepisy np. na kiszone cytryny z dodatkiem miodu, modrą kapustę z buraczkiem, jabłkiem i przyprawami, seler naciowy z melonem, groszek cukrowy z cebulką, czosnkiem i chilli, kiszone kolorowe papryki, brokuły i kalafiory oraz zakwasy.

Na warsztatach razem ukisimy kolorowe warzywa, doprawiając je aromatycznymi owocami, przyprawami, mnóstwem pasji i szczyptą miłości. 

Już w tę sobotę! Nie kiś się w domu. Przyjdź na warsztaty i ukiś coś pysznego :)

Konieczna rezerwacja - wystarczy wysłać maila na adres marketing@kingcrossmarcelin.com.pl w temacie wpisując "Warsztaty Kiszenia". Liczba miejsc ograniczona!

 

14:00 - 15:00 - Warsztaty z Siostrami Bukowskimi

Jesteś na diecie i właśnie skończyłaś/eś trening. Doskonale wiesz, że teraz czas na regeneracyjny i zbilansowany posiłek, ale jedyne o czym marzysz to paczka cukierków i trzy batony. Znasz tę historię? Jasne, że tak. Mimo pozorów małe grzeszki na diecie też są dozwolone! Zapraszamy na warsztaty kulinarne z Siostrami Bukowskimi, które pokażą, jak przygotować alternatywne wersje popularnych słodyczy

 

16:00 - 17:00 - Śniadanie Mistrzów z Body Chief

Szybkie i łatwe pomysły na zdrowe śniadania dla dzieci i dorosłych!

podziel się